Škola bojového umění Thien Phuc

Thiên Phúc

Thiên Phúc je tradiční školou bojového umění, kde i náš učitel Marik poznal sílu Wing chun, naučil se pracovat nejen se svým dechem a energií, ale i s celým svým „já“. Změnil svůj život.

Ať už do naší plzeňské školy přicházíte s jakoukoliv představou, pokud přijdete s otevřenou myslí a srdcem, změní toto učení život i vám.

Možná teď přicházíte kvůli tomu, že chcete být zdravější, chcete se naučit se bránit, poznat kousek východní kultury. Věřte nám, že nakonec zjistíte, že Wing chun je životní styl.

Život. Energie. Víra.

  O škole 

  Thiên Phúc

  Škola Thien Vo Medical Company Limited  působí v celé řadě oblastí:

  * Žáci se zde učí tradičnímu bojovému umění

  * Nedílnou součástí učení je Qigong, který učí žáky správným metodám dýchání – to je důležité jak při bojovém tréninku, při meditaci, tak při běžných každodenních situacích

  * Specializuje se i na léčbu osteoartritických chorob pomocí masáží, akupunktury, akupresury a dalších metod tradiční medicíny

  Společnost založili tři lidé: 

  • Nguyen Hoang Oanh ze Všeobecné nemocnice Xanh Po
  • Nguyen Khac Chuong, bylinkář a Senior Master – Qigong Master, bakalář státní správy Národní akademie vědy a techniky
  • Dang Huyen Nga, mistr, lékař nemocnice tradiční medicíny

  Číslo licence:  0102035184 

  Adresa:   Dům A4 / p61 n typ 120 –  Hoang Quoc Viet – Cau Giay   Hanoj.

  Let

  Žáku

  Dojo

  Zakladatel školy Thiên Phúc Sifu

  Mistr, který osobně učil našeho Marika umění Wing Chun a ke kterému chová nesmírnou úctu, se narodil 10. října 1963. Absolvoval Akademii managementu v Hanoji.

  Od 16 let se věnoval několika druhům bojového umění u různých mistrů. Ve věku 20 let začal učit Wing Chun.

  V roce 1986 studoval a pracoval v České republice. Až do roku 2005 učil své žáky zcela zdarma. Žáků ale přibývalo, a proto bylo potřeba najít speciální prostor. Až tehdy začali jeho žáci platit za výuku – aby zaplatili nájem nových prostor.

  Nyní je ředitelem své vlastní školy „Bojová umění a medicína Thiên Phúc„. „Thiên Phúc“ by se dalo do češtiny přeložit jako „Nebeské štěstí“. Dnes má 11 dalších škol, tzv. Dojo – v západním myšlení bychom mohli říct, že má 11 franšíz. Jedna ze škol je vedena i jeho synem.

  Video

  Thiên Phúc, škola bojového umění v Hanoji, Vietnam 

  Thiên Phúc je školou bojového umění v Hanoji ve Vietnamu, kde se žáci učí umění Wing Chun, Kung-Fu Wing Chun. Mnoho lidí v západní kultuře zjednodušuje a mluví pouze o „Kung-fu“. To ale není přesné.

  Kung-fu je v pravém slova smyslu pouze „uměním“. Ve škole Nebeského štěstí Marik poznal, že umění, které se zde učí, může být mnohého druhu. Umění meditace, umění bojovat, umění žít v přítomném okamžiku.

  Bojové umění není jen jedno. I v Thiên Phúc vyučují více stylů. Marik se zde učil Kung-Fu Wing Chun i dalším uměním. Vyučuje se zde a praktikuje také akupunktura, akupresura, léčení bylinami a masáže. Žáci se zde seznamují a osvojují si i techniky Čchi-kung, tradičního čínského cvičení pro regulaci mysli a dechu – to je velmi důležité pro pochopení bojového umění Wing Chun.

  Boxovací pytel a rukavice

  Boxovací pytel a rukavice

  Boxovací pytel a rukavice. Boxovací pytel o váze 43 kg pro trénování uderu rukama. Boxovací pytel je pomůcka pro nácvik uderu rukama. Standartní tréning a praxe Wing Chun nepoužívá hodně vysokých kopu...

  číst více
  Dřevěná figurína Wing Chun

  Dřevěná figurína Wing Chun

  Vyučujeme 108 Mộc Nhân – dřevěný panák je hotový! Hlásíme, že dřevěný panák – vietnamsky Mộc Nhân – je připraven pro trénink Wing Chun. Vyučujeme 108 úderů a kopů, kombinaci základních úderu Wing Chun. Princip tréninku s dřevěným panákem se zakládá na...

  číst více

  Uprostřed SIFU zakladatel školy, vprávo nejstarší žák (na foto jemu 53let), po levé ruce jeho syn, který prošel tréninkem a vede svoje Dojo, léčebnu a mistry školy, kteří vedou další Dojo ve Vietnamu.

  Nejlepší žáci školy trénují minimálně 7 let a více, výjímkou je pán uplně vpravo Marik, který ve škole v Hánoji byl 3 měsíce a ještě netuší s kým vším měl tu čést a stát přímo vedle a bok po boku piloval své umění.

  Všechny tyto chlapy uvidíte na videích a fotkách v naší škole, jsou to oni, kteří milují celým vším svým srdcem, to co dělají!
  Několik Místrů na foto žije přimo ve škole v Hánoji.

  Sponzoři

  Staňte se naším partnerem