Thiên Phúc CZ

V roce 2020 jsme v České Republice otevřeli jedenáctou a vůbec první mezinárodní školu bojového umění Thiên Phúc

V roce 2020 jsme otevřeli jedenáctý Dojo Thiên Phúc CZ, který se stal vůbec prvním Dojo za hranicemi Vietnamu. Naším cílem je trénink žáků, organizování návštěv mistrů školy a také dalších hostů, kteří k nám přijíždí na semináře. Pokud se mezi našimi žáky najdou zájemci, budu rád, když se společně vydáme na další cestu do Vietnamu, abychom zde společně trénovali přímo u Mistra a Sifu Thiên Phúc.

Zakladatel školy Thiên Phúc CZ

učitel Marik

narodil jsem se v roce 1976. Už v 15 letech jsem začal trénovat jógu a našel zálibu v bojovém umění. I když to tenkrát bylo hlavně díky filmům z 90. let s Brucem Lee a Chuckem Norrisem, byl to dobrý začátek. Téma „samuraj versus ninja“ mě chytlo a zajímá mě od té doby po celý život. Jsem interiérovým designérem a sám sebe považuji duchem za inovátora. Mám vlastní stavební firmu, která provádí kompletní realizace interiérů a domů na klíč.

V rámci svého duchovního rozvoje jsem absolvoval učení Kung-Fu Wing Chun ve škole bojového umění Thiên Phúc v Hanoji. Učil jsem se od samého mistra a pochopil, že bojové umění není jen o několika dobře mířených ranách a kopech. Pochopil jsem, že hlavní myšlenkou Wing Chun je naučit se bojovat tak, aby k boji nikdy dojít nemuselo. 

Bojové umění Wing Chun se pro mě stalo životním stylem. Sám se tréninku věnuji několik hodin denně a rád to, co umím, předám svým žákům.

 

Mezi roky 2019 a 2020 rokem jsem začal budovat zázemí Dojo, jedné ze škol Thiên Phúc. Jedním z kroků bylo i vytvoření prvního Moc Nana – dřevěného panáka. 

 

 

Jak to u nás chodí?

V našem Dojo vyučujeme:

  • Čchi-Kung, tradiční cvičení pro regulaci dechu a mysli  
  • bojové umění Kung-Fu Wing Chun – vyučujeme základní formy, práci s dřevěným panákem a sebeobranu
  • Chatcha jógu, jógu pro začátečníky, a meditaci

Rádi vám ale pomůžeme i v dalších oblastech, které s praktikováním meditace a Wing Chun souvisí. Pomůžeme vám:

  • nastavit jídelníček kvůli dosažení lepších cílů při praktikování Kung-Fu Wing Chun i snížení tělesné hmotnosti
  • zlepšit váš celkový zdravotní stav – díky cvičení, znalostem bylinkářství a dalším praktikám, které v našem Dojo vyučujeme, se nám to daří

Naším cílem je vytvoření stálé skupiny studentů, které bude bavit společně trénovat, pracovat na svém vědomí i nevědomí, rozvíjet se po fyzické i duchovní stránce a učit se od sebe navzájem.

 

„Učitel vám může předat jen zlomek ze svého umění. Pouze vy sami při vytrvalém cvičení pochopíte tajemství umění.“ (Marik)

Staňte se členem naší školy

Najděte svoji vnitřní rovnováhu, harmonii…

… a zjistěte více o tom, co členství v naší škole obnáší