Thiên Phúc CZ

V roce 2020 jsme v České Republice otevřeli jedenáctou a vůbec první mezinárodní školu bojového umění Thiên Phúc

V roce 2020 jsme otevřeli jedenáctý Dojo Thiên Phúc CZ, který se stal vůbec prvním Dojo za hranicemi Vietnamu. Naším cílem je trénink žáků, organizování návštěv mistrů školy a také dalších hostů, kteří k nám přijíždí na semináře. Pokud se mezi našimi žáky najdou zájemci, budu rád, když se společně vydáme na další cestu do Vietnamu, abychom zde společně trénovali přímo u Mistra a Sifu Thiên Phúc.

Zakladatel školy Thiên Phúc CZ

učitel Marik

narodil jsem se v roce 1976. Už v 15 letech jsem začal trénovat jógu a našel zálibu v bojovém umění. I když to tenkrát bylo hlavně díky filmům z 90. let s Brucem Lee a Chuckem Norrisem, byl to dobrý začátek. Téma „samuraj versus ninja“ mě chytlo a zajímá mě od té doby po celý život. Jsem interiérovým designérem a sám sebe považuji duchem za inovátora. Mám vlastní stavební firmu, která provádí kompletní realizace interiérů a domů na klíč.

V rámci svého duchovního rozvoje jsem absolvoval učení Kung-Fu Wing Chun ve škole bojového umění Thiên Phúc v Hanoji. Učil jsem se od samého mistra a pochopil, že bojové umění není jen o několika dobře mířených ranách a kopech. Pochopil jsem, že hlavní myšlenkou Wing Chun je naučit se bojovat tak, aby k boji nikdy dojít nemuselo. 

Bojové umění Wing Chun se pro mě stalo životním stylem. Sám se tréninku věnuji několik hodin denně a rád to, co umím, předám svým žákům.

 Cesta Marik:

 V roce 2013 začal velký proces transformace osobností a experimenty se stravou. Přestal pít tvrdý alkohol, jíst maso a kouřit cigarety. A to vše v jeden den a bylo to kruty (nedoporučuji opakovat bez přípravy). Zkoušel dále vegetariánství a veganství (4 roky bez masa) a první pokusy s kondičním hladověním na 36 hod. Dál se změnil jídelníček. Začal se více zajímat o bylinkářství, kterým se jeho máma zabývá skoro 30 let. také se zajímá o akupresuru. 

 Věkem a pracovním vyčerpáním tělo často hodně chabne. Začal tedy s gymnastikou, opakovat jógu, dechové cviky. Na začátku to nebylo náročné, ale mělo to výsledky. V Plzní v roce
2014 začal trénovat Taj Či a dodnes každý den začíná se s 24 formami. Po letech tréningu pochopil že třeba jít dál v bojovým umění. Dlouho hledal možnosti studování od profesionálu a v roce
2017 prvně navštívil na 3 měsíce školu bojového umění v Hanojí, Thien Phúc v překladu – Nebeský štěstí .

 Ve škole se vyučuje Čikung, Kung Fu – Wing Chun, aplikuje se akupunktura a používá se byliny pro léčbu. Prošel základní trénink (základní formy, práce na dřevěném panáku), a po návratu aktivně pokračoval (360 dní, 2-3 hod.).
2018 další 3 měsíce tréninku ve škole ve Vietnamu. Přestávka na 14 dní po dopravní nehodě, léčení hladověním 80 hod, a přechod a syro jedenství. Dnes již vyvážena pestrá strava. Umí doporučit individuální osobní jídelníček dle životního stylu, zkušeností a zdravotních potíži.

 Dovedností a záliby jsou: bojové umění Wing Chun, Taj Či, Jóga, Čhikung, střelba z luku, kubanská Salsa, cestování a zahradničení, natáčení videa a focení. Diky své profesi zná programovací jazyk HTML a ovládá více 14 grafických softwaru. Miluje se učit novým věcem a jazykům. Domluví se anglicky, rusky a vietnamsky.

V roce 2020 začíná s individuální výukou Čikung a Wing Chun. Trenuje Wing Chun od roky 2017 a dle schválení Sifu může trénovat základní výcvik jako trenér.

 

 

Jak to u nás chodí?

V našem Dojo vyučujeme:

  • Čchi-Kung, tradiční cvičení pro regulaci dechu a mysli  
  • bojové umění Kung-Fu Wing Chun – vyučujeme základní formy, práci s dřevěným panákem a sebeobranu
  • Chatcha jógu, jógu pro začátečníky, a meditaci

Rádi vám ale pomůžeme i v dalších oblastech, které s praktikováním meditace a Wing Chun souvisí. Pomůžeme vám:

  • nastavit jídelníček kvůli dosažení lepších cílů při praktikování Kung-Fu Wing Chun i snížení tělesné hmotnosti
  • zlepšit váš celkový zdravotní stav – díky cvičení, znalostem bylinkářství a dalším praktikám, které v našem Dojo vyučujeme, se nám to daří

Naším cílem je vytvoření stálé skupiny studentů, které bude bavit společně trénovat, pracovat na svém vědomí i nevědomí, rozvíjet se po fyzické i duchovní stránce a učit se od sebe navzájem.

Dále ze studentu vychovat skupinu instruktoru pro pomoc výuky těch nejmladších a začít trénovat mladě děti od 10 let.

 

„Učitel vám může předat jen zlomek ze svého umění. Pouze vy sami při vytrvalém cvičení pochopíte tajemství umění.“ (Marik)

Staňte se členem naší školy

Najděte svoji vnitřní rovnováhu, harmonii…

… a zjistěte více o tom, co členství v naší škole obnáší