Thiên Phúc CZ

V roce 2020 jsme v České Republice otevřeli jedenáctou a vůbec první mezinárodní školu bojového umění Thiên Phúc

V roce 2020 jsme otevřeli jedenáctý Dojo Thiên Phúc CZ, který se stal vůbec prvním Dojo za hranicemi Vietnamu. Naším cílem je trénink žáků, organizování návštěv mistrů školy a také dalších hostů, kteří k nám přijíždí na semináře. Pokud se mezi našimi žáky najdou zájemci, budu rád, když se společně vydáme na další cestu do Vietnamu, abychom zde společně trénovali přímo u Mistra a Sifu Thiên Phúc.

Zakladatel školy Thiên Phúc CZ

učitel Marik

narodil jsem se v roce 1976. Už v 15 letech jsem začal trénovat jógu a našel zálibu v bojovém umění. I když to tenkrát bylo hlavně díky filmům z 90. let s Brucem Lee a Chuckem Norrisem, byl to dobrý začátek. Téma „samuraj versus ninja“ mě chytlo a zajímá mě od té doby po celý život. Jsem interiérovým designérem a sám sebe považuji duchem za inovátora. Mám vlastní stavební firmu, která provádí kompletní realizace interiérů a domů na klíč.

V rámci svého duchovního rozvoje jsem absolvoval učení Kung-Fu Wing Chun ve škole bojového umění Thiên Phúc v Hanoji. Učil jsem se od samého mistra a pochopil, že bojové umění není jen o několika dobře mířených ranách a kopech. Pochopil jsem, že hlavní myšlenkou Wing Chun je naučit se bojovat tak, aby k boji nikdy dojít nemuselo. 

Bojové umění Wing Chun se pro mě stalo životním stylem. Sám se tréninku věnuji několik hodin denně a rád to, co umím, předám svým žákům.

 Cesta Marik:

 V roce 2013 začal velký proces transformace osobností a experimenty se stravou. Přestal pít tvrdý alkohol, jíst maso a kouřit cigarety. A to vše v jeden den a bylo to kruty (nedoporučuji opakovat bez přípravy). Zkoušel dale vegetariánství a veganství (4 roky bez masa) a první pokusy s kondičním hladověním na 36 hod. Dál se změnil jidelniček. Začal se více zajímat o bylinkářství, kterým se jeho máma zabývá skoro 30 let. také se zajíma o akupunkturu. 

 Věkem a pracovním vyčerpáním tělo často hodně chabne. Začal tedy s gymnastikou, opakovat jógu, dechové cviky. Na začátku to nebylo náročné, ale mělo to výsledky. V Plzní v roce
2014 začal trénovat Taj Či a dodnes každý den začíná se s 24 formami. Po letech tréningu pochopil že třeba jít dál v bojovým umění. Dlouho hledal možnosti studování od profesionálu a v roce
2017 prvně navštívil na 3 měsíce školu bojového umění v Hanojí, Thien Phúc v překladu – Nebeský štěstí .

 Ve škole se vyučuje Čikung, Kung Fu – Wing Chun, aplikuje se akupunktura a používá se byliny pro léčbu. Prošel základní trénink (základní formy, práce na dřevěném panáku), a po návratu aktivně pokračoval (360 dní, 2-3 hod.).
2018 další 3 měsíce tréninku ve škole ve Vietnamu. Přestávka na 14 dní po dopravní nehodě, léčení hladověním 80 hod, a přechod a syro jedenství. Dnes již vyvážena pestrá strava. Umí doporučit individuální osobní jídelníček dle životního stylu, zkušeností a zdravotních potíži.

 Dovedností a záliby jsou: bojové umění Wing Chun, Taj Či, Jóga, Čhikung, střelba z luku, kubanská Salsa, cestování a zahradničení, natáčení videa a focení. Vojnu prošel u namořnictva kde se vyučil morzeovce. Diky své profesi zná programovací jazyk HTML a ovládá více 10 grafických softwaru. Miluje se učit novým věcem a jazykům. Plynule mluví česky a rusky. Domluví se anglicky, ukrajisky a vietnamsky.

V roce 2020 začíná s individuální výukou Čikung a Wing Chun. Trenuje Wing Chun od roky 2017 a dle schválení Sifu může trénovat základní výcvik jako trenér.

 

 

Jak to u nás chodí?

V našem Dojo vyučujeme:

  • Čchi-Kung, tradiční cvičení pro regulaci dechu a mysli  
  • bojové umění Kung-Fu Wing Chun – vyučujeme základní formy, práci s dřevěným panákem a sebeobranu
  • Chatcha jógu, jógu pro začátečníky, a meditaci

Rádi vám ale pomůžeme i v dalších oblastech, které s praktikováním meditace a Wing Chun souvisí. Pomůžeme vám:

  • nastavit jídelníček kvůli dosažení lepších cílů při praktikování Kung-Fu Wing Chun i snížení tělesné hmotnosti
  • zlepšit váš celkový zdravotní stav – díky cvičení, znalostem bylinkářství a dalším praktikám, které v našem Dojo vyučujeme, se nám to daří

Naším cílem je vytvoření stálé skupiny studentů, které bude bavit společně trénovat, pracovat na svém vědomí i nevědomí, rozvíjet se po fyzické i duchovní stránce a učit se od sebe navzájem.

Dále ze studentu vychovat skupinu instruktoru pro pomoc výuky těch nejmladších a začít trénovat mladě děti od 5 let.

 

„Učitel vám může předat jen zlomek ze svého umění. Pouze vy sami při vytrvalém cvičení pochopíte tajemství umění.“ (Marik)

Staňte se členem naší školy

Najděte svoji vnitřní rovnováhu, harmonii…

… a zjistěte více o tom, co členství v naší škole obnáší